• Wat is het?
  • Over deze website
  • Ontstaansgeschiedenis
  • De Jodenvervolging
  • Hoe kun je meedoen?
  • Stappenplan
  • Te herdenken
  • Wordt herdacht
  • Is herdacht
  • Lokale herdenkingen
  • Plankjes ophalen
  • Archief
  • Contact en colofon
  • Zoek
  • Log in
  • Registreer

Petronella Heijmans-van Ments

Geboren: Harderwijk, 11 juni 1882
Vermoord: Auschwitz, 22 oktober 1943
Bereikte de leeftijd van 61 jaar
Frankenstraat 40, Scheveningen

Petronella Heijmans-van Ments op het Joods Monument

Kinderen van basisschool De Tovervogel

Petronella Heijmans is in 1882 geboren in Harderwijk. En ze is op 22 okt 1943 in Auchswitch om het leven gebracht, ze bereikte de leeftijd van 61 jaar. Ze woonde in de Frankenstraat 40 in Scheveningen. Ze zat van 1942 tot 1943 voor één jaar ondergedoken op de Adervendreef 2 in Oisterwijk.

Ik denk dat Petronella een aardige vrouw was die goed zorgde voor haar zoon Max die 32 jaar werd en haar dochter Reine die 35 jaar werd. En waarschijnlijk hield ze van haar man Salomon.  Ze hadden een mooi huis en ook een mooie tuin. Haar kinderen waren daar gelukkig net zoals Petronella.

Petronella had een winkel en ik denk dat ze dat fijn vond. Ze kon de mensen heel goed helpen achter de kassa. Ze mochten geen leuke dingen meer doen zoals: zwemmen, naar de bioscoop en naar de bibliotheek. Dus het leven werd best saai. Haar kinderen konden ook niet met hun vrienden leuke dingen doen. Het enige wat leuk was en mocht was misschien een bordspelletje spelen. En het beste wat je kon hebben was eten, familie, een huis en Joodse vrienden, anders gingen de niet-Joodse vrienden iets leuks doen en mocht zij niet mee. 

Omdat dit gezin Joods was werd het meegenomen door de Duitsers naar Auschwitz. Waarschijnlijk zijn ze verraden. Twee politie agenten hielpen mee om de familie Heijmans mee te nemen. In Auschwitz is haar hele familie om het leven gebracht. 🙁  

  • Deel deze pagina