• Wat is het?
  • Over deze website
  • Ontstaansgeschiedenis
  • De Jodenvervolging
  • Hoe kun je meedoen?
  • Stappenplan
  • Te herdenken
  • Wordt herdacht
  • Is herdacht
  • Lokale herdenkingen
  • Plankjes ophalen
  • Archief
  • Contact en colofon
  • Zoek
  • Log in
  • Registreer

Vrouwtje Schouten-Kroet

Geboren: Amsterdam, 1 juni 1909
Vermoord: Auschwitz, 2 augustus 1942
Bereikte de leeftijd van 33 jaar
Blasiusstraat 92 III, Amsterdam

Vrouwtje Schouten-Kroet op het Joods Monument

Claire Groot

Vrouwtje Schouten-Kroet, even heel dichtbij.

Vrouwtje Schouten-Kroet woonde met haar echtgenoot Benjamin Schouten en hun vijfjarige zoontje Nico Schouten op de Blasiusstraat 92 drie hoog, Amsterdam. Vrouwtje was 33 jaar toen zij in Auschwitz werd vermoord. Ook haar man, kind, vijf broers en een zus zijn vermoord.

Op www.maxvandam.info wordt vermeld dat Vrouwtje lingerienaaister was van beroep. Misschien heeft zij wel bij het bedrijf Simon de Vries Ateliers (een lingeriefabriek) in de Warmoesstraat gewerkt. Haar man Benjamin Schouten en haar vader, Joseph Kroet, waren huidenzouter. Hartog Kroet, een van haar broers, was typograaf. 

De vader van Vrouwtje is in 1943 vermoord in Sobibor. Haar moeder, Heintje Kroet-Schaap, is in augustus 1940 overleden in Amsterdam. Op 31 juli 1942 is Vrouwtje vanuit kamp Westerbork op transport gezet naar Auschwitz, vermoedelijk samen met haar zoontje. Zij zijn allebei op 2 augustus 1942 vermoord. Benjamin Schouten is op 30 september 1942 vermoord. 

Ik heb helaas nog geen foto kunnen vinden van Vrouwtje of haar familie. Vrouwtje Schouten-Kroet, en haar man en zoontje zullen niet vergeten worden. 

Bronnen:

Herdenkingsboek Joodse Oosterparkbuurt Deel 1: Blasiusstraat, Rogier Schravendeel
Joodsamsterdam.nl
Maxvandam.info
Joodsmonument.nl
oorlogslevens.nl
Gezinskaart Amsterdam E.
openarch.nl ; North Holland Archives, Civil registration marriages
Amsterdam, October 12, 1898, record number Reg.31 fol. 31
  • Deel deze pagina