• Wat is het?
  • Over deze website
  • Ontstaansgeschiedenis
  • De Jodenvervolging
  • Hoe kun je meedoen?
  • Stappenplan
  • Te herdenken
  • Wordt herdacht
  • Is herdacht
  • Lokale herdenkingen
  • Plankjes ophalen
  • Archief
  • Contact en colofon
  • Zoek
  • Log in
  • Registreer

Rosetta Frenk-Kadiks

Geboren: Rotterdam, 19 april 1878
Vermoord: Sobibor, 5 maart 1943
Bereikte de leeftijd van 64 jaar
Kraaipanstraat 6 b, Amsterdam

Rosetta Frenk-Kadiks op het Joods Monument

Mariëlle Dieleman en Petra Griffioen

Petra schrijft: Rosetta werd geboren op 19 april 1878 in Rotterdam. Ze trouwde in 1910 met Barend Schenk, ook een geboren Rotterdammer. Barend en Rosetta kregen drie kinderen. In 1938 verhuisden Barend en Rosetta naar Amsterdam, ze gingen wonen op Kraaipanstraat nummer 6. Hun kinderen waren toen al volwassen. Barend en Rosetta werden samen begin 1943 weggevoerd, eerst naar Westerbork, en van daaruit, met een van de eerste transporten, naar Sobibor. Daar zijn ze vrijwel meteen, op 5 maart 1943, in de gaskamers vermoord. Rosetta werd 64 jaar.

Wonderbaarlijk genoeg hebben alledrie de kinderen van Barend en Rosetta de oorlog overleefd. Dochter Keetje is wel op transport gezet naar Auschwitz, maar zij overleefde met andere gevangenen van de zogenaamde Philipsgroep de Holocaust en werd door het Zweedse Rode Kruis bevrijd. Toen ze in september 1945 eindelijk terugkwam naar Nederland, moest ze daar ontdekken dat haar beide ouders niet meer in leven waren. 

Op de website Geni.com staat een foto van Rosetta. 

In onze straat, de Kraaipanstraat, zijn talloze bewoners weggevoerd en vermoord. Ieder jaar proberen wij een aantal van deze bewoners te herdenken door het schrijven van een verhaal en het maken van een naambordje. Het naambordje voor Rosetta is gemaakt door Marielle. 

  • Deel deze pagina